strona główna mapa strony   plen
kontakt
CNC AUTOMATION & SERVICE  
CNC SERWIS      
Pomysk Mały 38a
77-100 Bytów
email: biuro@cncserwis.pl
tel. (59) 823 - 25 - 75
 

Przykładowe Realizacje:

 • Instalacja sterowania CNC w obrabiarce Rover 336
  Wymiana sterownika NUM 750 na nowoczesny sterownik CNC Beckhoff. Wymiana dotyczyła również zmiany oprogramowania oraz sterownika PLC. Maszyna posiada podwójny magazyn narzędzi. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia przygotowania programu obróbczego w krótszym czasie, posiada intuicyjny interfejs dotykowy oraz możliwość wymiany programów z innymi maszynami w firmie.


 • Instalacja sterowania w obrabiarce Conguest 4200
  W maszynie uszkodził się komputer wraz z dyskiem twardym w związku z tym konieczna była wymiana systemu sterowania w 5-letniej obrabiarce CNC. Maszyna mimo swojego młodego wieku, nie była prosta w obsłudze z uwagi na zastosowany system DOS. Nawet zapisywanie programów ze względu na zachowanie dosowskich poleceń i nazw utrudniało pracę na maszynie. Interfejs był nie komunikatywny i mało zrozumiały. Po wymianie systemu sterowania na Beckhoff CNC, każdy nowy operator w krótkim okresie czasu był w stanie obsługiwać maszynę bez zbędnego wysiłku.


 • Modernizacja automatycznej formatyzerko - okleiniarki IMA
  Firma CNC SERWIS przeprowadziła modernizację formatyzerko - okleiniarki IMA. Maszyna składa się z dwóch niezależnych członów połączonych automatyczną obrotnicą. Maszyna pracuje w ciągu technologicznym, obrabiane płyty są automatycznie obracane i podawane za pomocą magazynu podającego. Maszyna posiada dwa niezależne komputery przemysłowe Beckhoff które komunikują się za pomocą sieci Ethernet (EtherCAT) ze sterownikami PLC.


 • Instalacja nowego systemu sterowania CNC w szlifierce WALTER HMC 35
  Instalacja sterowania CNC w szlifierce WALTER HMC 35: wymiana napędów (serwowzmacniaczy i serwosilników), wymiana sterownika CNC, wymiana sterownika PLC, doposażenie w płynną regulację obrotów wrzeciona.


 • Instalacja modułu lasera w ploterze CNC do cięcia żagli.
  Firma CNC Serwis wykonała modernizację platera polegającą na integracji lasera amerykańskiej firmy Universal LaserSystem. Laser został zainstalowany w nowym ploterze CNC do cięcia żagli. Urządzenie posiada indywidualny układ sterowania działający na niezależnym sterowniku PLC. Sterowanie jest sprzężone ze sterownikiem CNC. 


 • Integracja i wdrożenie systemu sterowania Beckhoff, instalacja sterownika CNC w nowym ploterze frezującym.
  Wdrożenie i uruchomienie nowego plotera frezującego z magazynem narzędzi. Dopasowanie i instalacja podzespołów elektronicznych, napędów, wykonanie programu PLC i oprogramowania systemowego CNC. Ploter wykonuje ścieżkę programu wygenerowaną przez oprogramowanie CAD/CAM typu MasterCAM. Służy do produkcji form aluminiowych i z tworzywa.


 • Modernizacja wypalarki plazmowej. Instalacja sterowania Beckhoff.
  Modernizacja polegała na wymianie starego systemu sterowania typu MOOG na Beckhoff. Nowoczesny wielokanałowy sterownik działa szybciej i sprawniej. Zastosowanie nowoczesnego oprogramowania CAD/CAM wzbogaciło maszynę o zaawansowane funkcje programowania procesu wytwarzania skomplikowanych kształtów. Wielokanałowy system sterowania umożliwia sterowanie kilkoma stołami XY jednocześnie co umożliwia zredukowanie kosztów przy uruchomieniu kolejnego stanowiska wypalarki plazmowej.


 • Wykonanie oprogramowania sterującego i wymiana sterowania w linii obróbczej Egurko

  Automatyczne sterowanie 40-toma urządzeniami obróbczymi w czasie przemieszczania się obrabianej płyty. System sterowania umożliwia sterowanie poszczególnymi urządzeniami na drodze przemieszczania się płyty według ustawionych przez operatora trybów sterowania: 1. Od końca płyty, 2. Od drogi początkowej i czasu, 3. Od początku płyty.  Oprogramowanie ponadto umożliwia zapis programów obróbczych do pliku i wybór programu z listy programów co skraca czas ustawiania maszyny i przygotowanie procesu obróbki. • Oprogramowanie systemowe i wymiana automatyki w Wykrawarce CNC.
  Nasza firma wymieniła stare uszkodzone sterowanie CNC w wykrawarce do blachy. Zastosowany nowoczesny sterownik CNC oparty na bazie komputera przemysłowego IPC w technologii "PC-based Automation" stanowi realizację najnowocześniejszej automatyki CNC w maszynie wymagającej remontu elektroniki.


 • Wymiana CNC. Modernizacja maszyny CNC do formowania sprężyn (precision multi-axis spring CNC machine). Przedsiębiorstwo Okuć Meblowych AN, Kępno.
  Zdjęcia z  modernizacji systemu sterowania CNC w maszynie do formowania sprężyn. Wymiana sterownika cnc, oprogramowania systemowego, automatyki, sterownika PLC. Nowoczesny sterownik CNC realizuje funkcje sekwencji ruchów produkowanego kształtu sprężyny. Poszczególne fazy gięcia i zwijania sprężyny operator przygotowuje w programie opartym na G-kodach. Wymiana sterowania CNC dała możliwość szybszego przygotowania produkcji.


 • Zaprojektowanie i wykonanie sterowania CNC w wykrawarce BEHRENS, firma BESTMONT S.A. w Sieradzu
  Firma CNC SERWIS wymieniła przestarzałe analogowe sterowanie sinumerik firmy Siemens na nowoczesne w pełni cyfrowe sterowanie CNC niemieckiej firmy BECKHOFF zbudowane w technologii "PC-based Automation",opartej na PC z nowoczesnym oprogramowaniem systemowym CNC i soft PLC. Wykonaliśmy oprogramowanie systemowe CNC, interfejs operatora HMI oraz napisaliśmy nowy program PLC sterujący maszyną. Maszyna posiada 2 osie CNC oraz 1 oś NCI (zmieniacz narzędzi - 24 gniazda).


 • Wykonanie systemu sterowania narzędziowej szlifierki precyzyjnej CNC Shutte, MIKRONAR RADOM
  Wykonanie sterowania CNC w szlifierce wraz z wymianą analogowych napędów na nowe cyfrowe, wymiana oprogramowania CNC z interfejsem operatora HMI specjalnie przygotowanym do funkcji precyzyjnej szlifierki CNC. Nowoczesne napędy cyfrowe pozwalają na bardzo dokładne pozycjonowanie osi X, Y, Z, B. Funkcja cyfrowej podzielnicy pozwala na precyzyjnie wykonanie rowków na obwodzie. Specjalnie przygotowane oprogramowanie wylicza pełne zamknięcie moletki, podając jedynie ilość rowków. Funkcje stałe ułatwiają programowanie.


 • Wymiana sterowania CNC w obrabiarce BREMA, Hiszpania TARRAGONA

  Wymiana sterownika CNC, PLC, oprogramowania wraz systemem operacyjnym. Modernizacja szafy sterowniczej. Zdjęcia z wymiany sterowania wiertarko - frezarki CNC z robotem do wstrzeliwania kołków. Nowe sterowanie CNC realizuje funkcje automatycznego wiercenia i wstrzeliwania kołków w tym samym cyklu obróbczym. Sterowniki CNC Beckhoff idealnie nadają się do wielofunkcyjnego CNC które realizuje precyzyjne zadania. • Wytaczarka WH10NC - Stocznia Remontowa Gdańsk
  Zdjęcia z wykonania systemu sterowania oraz  przeniesienia napędu wytaczarki WH10NC w Stoczni Remontowej w Gdańsku. Ta bardzo poważna modernizacja polegała na przerobieniu zwykłej maszyny NC sterowanej półautomatycznie na w pełni funkcjonalną maszynę CNC. Prace modernizacyjne wymagały rozdzielenie jednego sprzęgłowego napędu i zainstalowanie 4 niezależnych napędów. Pozwoliło to uzyskac interpolacje kołową oraz liniową i spiralną (helikoidalną - 3D).


 • CREMONA - Lina Skrawająca CNC. Kompletna wymiana systemu sterowania Siemens na Beckhoff.
  Modernizacja linii techologicznej CREMONA - skrawanie metodą toczenia - produkcja oklein skrawanych obwodowo (łuszczka) z buka, brzozy i innych gatunków drzewa. Wymiana systemu sterowania Siemens na Beckhoff CNC.  Linia posiada nowoczesny system sterowania CNC. Zastosowany algorytm - "stałej prędkości skrawania" podobnie jak w tradycyjnych tokarkach CNC utrzymuje stałą prędkość skrawanego materiału dostosowując ją do stałej prędkości taśm linii technologicznej.


 • Wymiana sterowania CNC w Wiertarko-frezarce ROVER 36.
  Montaż systemu sterowania Beckhoff wraz z wykonaniem oprogramowania systemowego CNC. Oprogramowanie realizuje wykonywanie jednocześnie 2 programów obróbczych które dzielą maszynę na dwa jednakowe pola wykonujące oddzielne zadania produkcyjne. Na osi Z został zainstalowany dynamiczny napęd cyfrowy natomiast napędy osi X i Y pozostały analogowe. 


 • Wykonanie sterowania NCI w aplikacji "cięcia w locie". Firma POLIKAT S.A. w Brzozowie k/ Rzeszowa

  Firma CNC SERWIS wykonała sterowanie do gilotyny w aplikacji "cięcia w locie". Gilotyna zainstalowana jest w linii technologicznej do skrawania belek parzonego drewna która służy do produkcji okleiny podłogowej i meblowej. Gilotyna jest sprzężona z linią, automatycznie dostosowuje prędkość cięcia do posuwu łuszczki, eliminuje występujące poślizgi materiału. Gilotyna tnie z dokładnością 1 cm, co jest wystarczające w warunkach gdzie łuszczka ma tendencje do fałdowania się. • Modernizacja Wiertarko-frezarki CNC

  Modernizacja wiertarko - frezarki CNC z magazynem 8 narzędzi. Wymiana systemu sterowania polegająca na instalacji nowego sterownika CNC, PLC oraz nowego oprogramowania systemowego i automatyki. Stare analogowe układy napędowe takie jak serwo silniki, i serwo wzmacniacze pozostały w  maszynie. Maszyna została specjalnie przygotowana do wykonywanych prac produkcyjnych i nie wymagała wymiany napędów. Obsługa maszyny została ulepszona. • Modernizacja Sortowni automatycznej

  Zdjęcia z uruchomienia linii technologicznej do automatycznego sortowania.Copyright © CNCAUTOMATION 2000-2011   Oferta Współpracy  |  Modernizacja obrabiarek  |  Automatyzacja procesów  |  Regeneracja elektrowrzecion  |  Kontakt z nami